Kategorie

Slevy

VARNÁ technologie Počet produktů: 64

Varná technologie v profesionálních kuchyních restaurací , hotelů, školních jídelen je základním vybavením každého gastro provozů. Sporák, konvektomat, varný kotel, smažicí pánev, pečící trouby nebo varnou stoličku zvolíme dle velikosti , výkonu a možnosti na elektřinu nebo na plyn.

 • VAŘIDLA - sporáky bez trouby

  Sporáky - vařidla bez trouby 
  Elektrické nebo plynové vařidlo  se používá ve k vaření nebo ohřívání jídel. Vařidlo v profesionální kuchyní je základním zařízením gastro kuchyně. Vařidlo se skládá z hrchní částí s plynovými hořáky nebo elektrickými varnými plotnami a nerez konstrukce s spodní policí. Vhodné vařidlo vybíráme podle velikosti - čím větší rozměr tím větší hrnce můžeme používat i dle výkonů plynových hořáků nebo elektrických ploten, což nám ovlivňuje rychlost vaření. Profesionální gastro vařidla - sporáky můžou být s 2, 4 a 6-ti plynovými hořáky nebo s elektrickými varnými plotýnkami čtvercovými nebo kulatými. Spodní část tvoří otevřený nebo opláštěný podstavec, který slouží jako úložný prostor. Vařidla mohou být osazena různě silnými výkonnými hořáky. 

 • SPORÁKY s troubou

  Sporáky v profesionální kuchyní jsou základním zařízením gastro provozů.
  Sporáky v profesionální kuchyní jsou  používaná k tepelné přípravě  pokrmů v hrncích, kastrolech a pánvích na plynových hořácích nebo elektrických plotnách. Sporáky základním zařízením gastro provozů. Vhodný typ sporáků vybíráme podle velikosti  a výkonu hořáků nebo elektrických ploten. Ve spodní části sporáku je umístěna buď klasická nebo horkovzdušná různých rozměrů na GN 1/1  nebo GN 2/1.
  trouba. Varná plocha sporáků je tvořena plynovými výkonnými profi hořáky nebo litinovými elektrickými plotnami. Elektrické sporáky mají pomalý start a vyšší provozní náklady. U sporáku se sklokeramickou deskou nebo s indukčním ohřevem jsou výhodou nízké provozní náklady, rychlý start ale nevýhodou je vysoká pořizovací cena. Plynové profesionální gastro sporáky mají nižší pořizovací cenu, vysoká flexibilita zařízení, velký výkon a hlavně rychlý start .

 • várné KOTLE

  Varné kotle elektrické a plynové slouží k vaření v gastro provozech kuchyních restaurací, jídelen, hotelů

  - polévek, omáček, čajů a na přípravu brambor, knedlíků, těstovin apod. Elektrické varné kotle jsou napojeny na elektřinu, vodu a nevyžadují odtah spalin. Plynové varné kotle jsou napojeny na plyn, vodu a odtah spalin popř.230 V na ovládání. 

  Varné kotle jsou dvouplášťové kotle

  tzv. nepřímý ohřev (voda v meziplášti). Velikost varných kotlů je většinou 50 až 300 litrů. Rozměry kotle jsou od 600 pro menší stravovací provozy, do 900 mm pro velkokuchyně.

 • smažící PÁNVE

  Smažící pánve elektrické nebo plynové slouží ke smažení, fritování a opékání pokrmů, připravu základů omáček, gulášů v gastro provozech kuchyní jídelen, restaurací

  Smažící pánve můžou být s ručním vyklápěním (mechanicky otáčíme kolečkem) nebo s elektrickým automatickým vyklápěním. 

  Smažící pánve dále dělíme dle velikosti ( obsahu vany 30 až 120 litrů a plochy), materiálu dna smažící vany na litinové ( vhodné na smažení s olejem , né na vaření) nebo nerezové (neomezené tepelné úpravy) .

 • STOLIČKY varné

  Varné stoličky stoličky v kuchyňských provozech slouží na ohřívání a vaření ve velkých hrncích. Varné stoličky jsou samostatně stojící spotřebiče. Výhodou varných stoliček je , že velké hrnce s potravinou není třeba zvedat vysoko na sporák.  (varné gastro stoličky se nachází ve výšce 400 mm).  Varné stoličky můžou být elektrické s litinovou varnou plochou průměru cca 40 cm nebo plynové s profi hořákem výkonu až 13 kW.
  Varné stoličky umožňují jednoduchou přípravu ve velkých hrncích a jsou široce používány ve velkých podnicích veřejného stravování pro přípravu velkého množství velké množství polévek nebo vody ve velkém hrnci.

 • TROUBY stolní

  Trouby na pečení gastro horkovzdušné - rovnoměrná teplota proudění vzduchu uvnitř pečící komory na každém jednotlivém plechu. 

  Trouby gastro na pečení určené pro cukrárny, pekárny a ostatní gastro provozy rozlišujeme dle velikosti a množství plechů, ovládání digitální nebo manuální a s nebo bez přivlhčování komory při pečícím procesu.

 • PECE třítroubové, Unox (velké)

  Pečící pece - trouby používané v gastro provozech pro pečení masa, pekařských pokrmů, příloh atd.

  Pečící pece jsou dle velikosti, množství plechů a způsobu pečení, statické kde je možno umístit jeden plech nebo horkovzdušné s více plechy. Trouby gastro jsou pro různé rozměry plechů velikosti 600x400 mm nabo rozměr gastronádoby GN 2/1 (530x650 mm). U trouby Unox možnost pečení s párou jako u konvektomatů.

 • čínské sporáky WOK vařidla
  čínské sporáky, azijská vařidla a Wok pánve
 • Regenerace, ohřev, udržení a...
  Regenerátory , udržovací skříně a holdomaty ... zařízení na udržování jídel před výdejem při správné teplotě 

  Hold-o-maty ( holdoboxy )

  • umožňuje nízkoteplotní úpravu jídel (delta t tepelná úprava). Zařízení jsou vytvořena tak, aby vyhovovaly současným stravovacím potřebám, zvyšovaly produktivitu a zachovaly vysokou kvalitu pokrmu
  - Teplotní sonda* , Kruhový systém vyhřívání bez ventilátoru, Precizní elektronická kontrola teploty s odchylkou, max. +/- 2 °C , Teplota 50-120 °C , Tepelná izolace dvojitého pláště

  Regenerátory

  • E lektronické mikropočítačové řízení , Rovnoměrnost vaření díky obousměrně se otáčejícímu ventilátoru , J ednoduché intuitivní ovládání , T eplotní sonda

  Na rozdíl od konvektomatů, v kterých lze jídlo snadno převařit během regenerace, disponují zařízení REGBOX vysoce přesným hydratačním systém. Elektronicky řízené udržovací skříně a regenerátory udržují jídlo při optimální teplotě bez vysychání a připalování. Na rozdíl od běžných konvektomatů lze pokrmy v HOLDBOXU uchovat i delší dobu, aniž by docházelo k postupnému vysoušení a degradaci počáteční kvality. Udržovací skříně a regenerátory jsou stabilní a dostatečně silné, aby odolávaly nárazům a náročným pracovním podmínkám. Zařízení HOLDBOX a REGBOX mají velmi jednoduché a intuitivní ovládání, které je přístupné celému personálu kuchyně.

  Ve srovnání s konvenční troubou je teplo uvnitř varné komory zařízení REGBOX a HOLDBOX udržováno na konstantní teplotě díky izolovaným dveřím zaručujícím minimální tepelné ztráty. Řízený systém páry u regenerátorů umožňuje uchovat ohřev potravin i díky programovatelnému střídavému ventilátoru, který lze nastavit podle druhu pokrmu a typu přípravy.

  Pokrmy, které mohou být regenerovány a udržovány při výdejní teplotě:                                                                 hotová jídla, kaše, gratinované pokrmy (lasagne, palačinky), noky a těstoviny obecně, pečené pokrmy, nákypy, dušené pokrmy, dušená masa, gratinovaná zelenina, restovaná zelenina a další … uvařená jídla vakuovaná, popř. kontejnery pro kantýny a veřejné stravování

na stránku
Zobrazeno 1 – 12 z 64 položek
Zobrazeno 1 – 12 z 64 položek
VARNÁ technologie

Varná technologie v profesionálních kuchyních restaurací , hotelů, školních jídelen je základním vybavením každého gastro provozů. Sporák, konvektomat, varný kotel, smažicí pánev, pečící trouby nebo varnou stoličku zvolíme dle velikosti , výkonu a možnosti na elektřinu nebo na plyn.