ZPRACOVÁNÍ potravin

ZPRACOVÁNÍ potravin Počet produktů: 36

Zpracování potravin v kuchyni je základ přípravy pokrmů. Krouhače zeleniny, mlýnky na maso, nářezové stroje na salámy a sýry, kutry na pomazánky a sekání, blixéry, škrabky brambor na loupání brambor, ruční tyčové mixéry na rozmixování omáček v pánvích, hrncích , stolní mixéry s nádobou

 • Krouhače zeleniny

  Krouhače zeleniny pro gastro provozy

  jsou pomocníci při zpracování ovoce a zeleniny. Krouhače zeleniny můžeme vybírat dle výkonu zpracované zeleniny v kg / hod., dle materiálového provedení plast nebo kov, výrobce, kvality ... Krouhač zeleniny pomocí vyměnitelných disků může strouhat, plátkovat, krájet na nudličky, plátky, kostičky, vlnky 
     
  Pro kompletní nabídku kráječů zeleniny francouzkého výrobce ROBOT COUPE (klikni ZDE) Ty patří k nejprodávanějším zařízením své kategorie. Krouhače zeleniny jsou klasickými kuchyňskými pomocníky při zpracování ovoce a zeleniny. Elektrické kráječe zeleniny zpracujeme rozmělňování zeleniny na menší kousky. Díky těmto krouhačům zeleniny a různým krájecím diskům pro krouhání, plátkování, krájení na nudličky, plátky či kostičky a vlnky si můžete vybrat přesně potřebný tvar nakrouhaného ovoce či zeleniny. Tyto krouhače zeleniny jsou profesionální stroje pro gastronomické provozy kde je krouhání ovoce a zeleniny každo denním procesem. Díky těmto profi krouhačům zeleniny bude Vaše práce efektivnější a čas kratší strávený nad ručním krouháním.

  Roboty kombinované  zařízení umožňuje nasadit na stejný blok motoru jedno ze dvou funkčně rozdílných příslušenství, buď krouhací 

  nástavec nebo nádobu kutru. Toto technické řešení nalézá široké pole působnosti při přípravě jídel, šetří čas i místo v kuchyni. Na krouhacím nástavci lze plátkovat, strouhat, krájet na nudličky, u některých verzí i na kostičky a hranolky. V kutru lze sekat maso, zeleninu, mandle, oříšky, koření, připravovat majonézu, pyré, protlaky, pomazánky, strouhanku, hnětat těsto aj. Zařízení je standardně dodáváno s nožem s rovným ostřím, hrubě zubatý nůž na hnětení a drcení či jemně zubatý nůž na sekání např. petržele jsou na vyžádání. Robot je vybaven magnetickou bezpečnostní pojistkou, brzdícím systémem a automat.restartem. Verze s pulsním tlačítkem dovolují větší přesnost zpracování v kutru. Průhledné polykarbonátové víko kutru s otvorem umožňuje přidávat další ingredience během chodu zařízení.

 • kombinace KROUHAČ ZELENINY / KUTR
  kombinace krouhače zeleniny a kutru. Jedná motorová jednotka na kterou můžete nasadit nádstavec na krájení zeleniny s různými krouhacími disky nebo na motorovou jednotku je možno nasadit mísu s kutrovými noži na mixování, sekání, kutrování.
 • MLÝNKY NA MASO

      Profi mlýnky na maso 

  se používají pro zpracování masa v gastro provozech. Hlavním parametrem při výběru masomlýnku je množstvím masa zpracovaného masa v kg za 1 hodinu, průměr složení matric a nožů. Mlýnky na maso jsou vyrobeny z  nerezové oceli a slitiny potravinářského hliníku . Výkon profi mlýnku na maso je závislý na typu velikosti použité šajby od průměru otvorů 2 mm do 20 mm a druhu zpracovávaného masa. Šnekový pohon ve složení ENTERPRISE (1 nůž, 1 šajba) , mlecí složení dvojité enterprise (2× nůž; 2× šajba). Mlýnky s dvojsložením, které zajistí jemné namletí zpracovaných surovin v jednom cyklu. 
    Profesionální masomlýnky s kapacitou 160 kg/h až 500 kg/h pro různé gastronomické provozy pro produkty z mletého masa. Při použití matric o průměru menším než  6 mm je nutné provést první mletí na matrici s otvorem 6 mm a pak pokračovat na matrici s menším otvorem.
     Pro řezačky masa pro výrobny a velký výkon klikněte ZDE

 • NÁŘEZOVÉ STROJE profi

  Profesionální nářezové stroje 

  Nářezový stroj určené pro profesionální použití  je velmi potřebné zařízení v gastro provozech, v řeznictví, restaurace, prodejny potravin ... Nejprodávanějšími nářezovými stroji jsou gravitační nářezové stroje , kde je uzenina či sýr přitlačována na řezný kotouč pomocí vlastní váhy, což umožňuje obsluze jednodušší práci.
     Velmi kvalitní značkou jsou nářezové stroje MaGa. Kvalita provedení, přesnost řezu, výkon a výdrž v provozu, skoro bezporuchový. 
         Nářezový stroj vybíráme dle velikosti průměru řezného kotouče, který určuje velikost krájeného kusu. Průměr krájecího nože kotouče je většinou v rozmezí od 220 mm do 300 mm. 
         Dle přenosu otáčení nože od motoru : řemínkové nebo převodovka . Řemínkové nářezové stroje ( řemen) jsou určeny pro lehčí zatížení, tzn. pracovní proces je přerušován. Max. 10 min. v provozu a následně 5 min. odpočinek.  Šnekové nářezové stroje (převodovka) jsou určeny pro vyšší zátěž a do větších provozů. 

         Nářezové stroje jsou převážně vyrobeny s slitin a nerezu, mají regulací plátku od 0 do 20 mm a příslušenstvím jsou brusné kotouče pro přebroušení pracovního kotouče. 

         Pohon saní s potravinou může být ruční manuální pohyb nebo poloautomatický samostatný pohyb saní krájení potraniny (dopředu a dozadu).

         Nejmenší nářezový stroj s průměrem řezného kotouče je 220 mm. Ty jsou však velmi malé a moc se neprodávají. Nejprodávanější velikost řezného kotouče je 250 mm, používané v kuchyní restaurace, v pizzeriich, obchodech ..
  Průměry 300 mm jsou už pro velké gastro provozy a řeznictví. 

         Řezné kotouče pro nářezové stroje jsou : hladké nerez kotouče pro krájení masa, uzenin . Zubaté řezné kotouče jsou pro krájení pečiva a na krájení sýrů jsou určené kotouče s teflonovým povlakem, který je velmi nepřilnavý a sýr pěkně "klože". Samozdřejmě, že na nářezovým stroji s teflonovým nožem můžeme krájet i uzeniny.

    Dále jsou na trhu i vertikální nářezové stroje kde je třeba vyvinout tlak směrem na řezný kotouč. Plátky nakrájeného pokrmu přesnější, a manuální nářezové stroje pro stylovou prezentaci v obchodech, vyznačují se designem a přesnými plátky.

  SERVIS pro námi dodáné nářezové stroje zajišťujeme odborný záruční a pozáruční servis v našem servisním centru

 • KUTRY a Blixery

  KUTRY BLIXERY kombinují funkci mixéru a kutru a umožňují dokonalé rozmělnění surovin díky speciálnímu noži a stíracímu rameni víka i nádoby, snadnou přípravu mixovaných jídel ze syrových nebo vařených surovin – v tekuté, polotekuté a kašovité formě, a to i pro výživu sondou.
        
  Blixer je určen pro velmi jemné zpracování. Nádoba je vybavena nožem s jemným vroubkováním, víko je vybaveno stíracím ramenem s gumovými stěrkami pro stírání víka a stěn Blixeru v průběhu zpracovávání. Blixer byl vyvinut zejména pro nemocnice, domovy pro seniory, kojenecké ústavy, jesle, ústavy sociální péče, kde je kladen požadavek na tekutou stravu.

  Stolní blixery od francouzského výrobce ROBOT COUPE vhodné pro přípravu kašovité stravy v nemocnicích, kojeneckých ústavech, ÚSP, jeslích. Speciální typy kutru - blixer, kombinuje funkci mixéru a kutru a umožňuje :  dokonalé rozmělnění surovin díky speciálnímu noži a stíracímu rameni víka i stěn nádoby, snadnou přípravu mixovaných jídel


  Kompletní sortiment kutrů a blixéru značky Robot Coupe naleznete v odkazu ZDE

 • MIXÉRY RUČNÍ ponorné

  Profi ruční ponorné tyčové mixéry 

  se používají v gastro kuchyních pro zpracování suroviny v nádobách, ve kterých se připravují (varné kotle, hrnce, mísy). Tyto ruční ponorné mixéry umožňují mixování nebo šlehání v polévkách, omáčkách apod. Tyto tyčové mixéry mají různou ponornou délku mixovacího nástavce. Tyčové ruční ponorné mixéry jsou motorové jednotky vybavené mixovací nohou a kovovým zvonem se sekacím nožem.
    
  Pro kompletní nabídku na mixéry francouzkého výrobce ROBOT COUPE (klikni ZDE). Ty patří k nejkvalitnějším zařízením
        Ponorné mixéry RED FOX jsou zařízení, která jsou vhodná k mixování omáček nebo šlehání krémů v libovolné nádobě. Pro mixování omáček jsou k dispozici čtyři délky mixovacích nástavců: 30, 40, 50 a 60 cm.
  Šlehací metly umožňují šlehání pěny nebo sněhu. Maximální ponoření pracovních nástavců činí 2/3 jejich délky. Stroje jsou vybaveny přepínačem rychlostí pro jednotlivé nástroje a elektronickou regulací otáček, která je určena pro volbu nejvhodnějších otáček při použití šlehacích metel.
       Z nabídky je možné vybrat komplety s jednotlivými délkami mixovacích nástavců nebo kompletní set, tzn. motor, šlehací metly, mixovací nástavece a závěs na stěnu pro ukládání zařízení.
     - Možnost výměny šlehacího nebo mixovacího nástavce
     - Přepínač otáček mixér / metly

  Ruční ponorné mixéry ROBOT COUPE typové označení zpravidla odpovídá celkové délce nohy mixéru, která je důležitým parametrem při výběru požadovaného modelu mixéru. Ruční ponorné mixéry jsou nabízené v modelových řadách Mini MP, CMP a MP.  Ruční ponorné mixéry a šlehače, jsou motorové jednotky na které je možné nasadit mixovací nohu se zvonem a nožem a šlehací nástavec se dvěma metlami. Kombinované ruční ponorné mixéry jsou nabízené v řadách Mini MP Combi, CMP Combi a MP Combi.

 • MIXÉRY STOLNÍ profi

  Profesionální stolní mixery s plastovou nebo nerezovou nádobou pro mixování potravin v gastro provozech
  - stolní mixery jsou určeny pro profesionální použití v různých provozech: barech, restauracích, nemocnicích, školkách, hotelech, obchodech zdravé výživy apod.

 • Stroje a zařízení na MASO

  Elektrické tenderizéry, naklepávače, lisy, plničky, nudličkovače pro gastro provozy

  - tenderizér na maso pro změkčení, prořezání šlach) tzn. změkčení masa, lepší propečení. Zkrátí se tím doba tepelné úpravy masa až o 40%
  - naklepávač lis na maso pro roztažení masa řízky, na plátek pro závitky, rolády 
  - plničky narážky na klobásy, jelita pro naplnění střev masovou směsi
  - nudličkovače nařežou plátek masa na proužky, nudličky zvolené šíře 
  Drobné nářadí a pomůcky na zpracování masa (paličky, jehly, sekery...) v odkazu klikněte ZDE
  propracuje jakýkoliv vykoštěný plátek masa ... vepřové, telecí, hovězí, kuřecí, krutí ...
  Proč tenderizér ? Výhody jsou :

  - propracuje jakýkoliv vykoštěný plátek masa, snižuje ztrátu hmotnosti masa při tepelné přípravě.
  - určen pro restaurací, obchodů z masem a ostatních gastro provozů
  - určeny k tenderizaci masa (změkčení, prořezání šlach) tzn. změkčení masa
  - stroj pracuje následovně : do motorové jednotky s nádstavcem pro nařezání masa
  Plátek masa pustíme mezi otáčející se válce a plátek dole vyjede ze stroje patřičně zpracovaný.
  - pro masa vepřové, telecí, hovězí, kuřecí, krůty ...
  - zkrátí se tím doba tepelné úpravy masa až o 40%, úspora energie
  - maso je měkčí, šťavňatější a rovnoměrně propečené do hloubky
  - kratší až 4x a účinnější marinování
  - V mase zůstává více chutí a lépe drží tvar.

 • ŠKRABKY brambor

  Škrabky brambor pro přípravu brambor a kořenové zeleniny.

  Elektrické gastro škrabky brambor dělíme dle velikosti : hmotnost vsázky na jeden cyklus 6 až 40 kg . Provedením škrabek brambor je obal - lakovaný plech nebo nerez plech. Uvnitř vrstva korundu , která pokrývá dno a boky škrabky. Otáčející se dno škrabky . Doba cyklu škrábání je cca 3-4 minuty. Nečistoty (slupky) jsou vyplavovány proudem vody mimo čistou zeleninu.
       
      Nabízíme velkokuchyňské škrabky s kapacitou náplně 6 až 40 kg. Výkon motoru stroje se podle typu pohybuje od 350 do 1100 W. Provedení je buď celonerezové ( označení N ) nebo lakované ( označení L).  Elektrické kuchyňské škrabky brambor pro gastro provozy mají vrstvu korundu (materiálu zajišťujícího oškrábání zeleniny) pokrytý  buben i dno škrabky, které je speciálně tvarované a také „dvířka“ stroje. Doba škrábání (loupání) jedné dávky brambor se pohybuje podle množství a také kvality brambor od 1,5 do 3 minut. Na našich škrabkách můžete škrábat kromě brambor také kořenovou zeleninu a cibuli.   Pro separaci slupek a škrobu dodáváme celonerezový lapač se systémem přepadu vytékající vody a zádržným nerezovým košem. Do odpadu tak můžete vypouštět pouze vodu a slupky a škrob dále zpracovat, zkrmovat, kompostovat nebo zlikvidovat s ostatním kuchyňským odpadem. Při použití lapače nedochází k zanášení odpadu.
 • kráječe chleba, veky a knedlíků
  Kráječe chleba veky a knedlíků pro gastro provozy, kuchyně restaurací a jídelen , výrobny, pekárny
 • kráječe ostatní (na sýr, párky,...
  zbylé zařízení na zpracování potravin
Zobrazeno 1 – 36 z 36 položek
Zobrazeno 1 – 36 z 36 položek
ZPRACOVÁNÍ potravin

Zpracování potravin v kuchyni je základ přípravy pokrmů. Krouhače zeleniny, mlýnky na maso, nářezové stroje na salámy a sýry, kutry na pomazánky a sekání, blixéry, škrabky brambor na loupání brambor, ruční tyčové mixéry na rozmixování omáček v pánvích, hrncích , stolní mixéry s nádobou