Gigogne šálek bez ucha 22 cl Zobrazit větší

Gigogne šálek bez ucha 22 cl

DX-101700-6

DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB Šálek Gigogne se slavným číslem na dně někomu připomíná dětství ve školní jídelně, jiní ho viděli v Muzeu dekorativních umění v Paříži. Jedná se o parádně praktický kousek – stohovatelnost usnadňuje skladování. Kromě toho je esteticky příjemný díky svému atraktivnímu zakřivenému tvaru s dvěma výraznými liniemi. Zajišťuje 2,5krát

Více informací

20,66 Kč bez DPH
25,00 Kč s DPH

Více informací

DO VYPRODÁNÍ ZÁSOBŠálek Gigogne se slavným číslem na dně někomu připomíná dětství ve školní jídelně, jiní ho viděli v Muzeu dekorativních umění v Paříži. Jedná se o parádně praktický kousek – stohovatelnost usnadňuje skladování. Kromě toho je esteticky příjemný díky svému atraktivnímu zakřivenému tvaru s dvěma výraznými liniemi.Zajišťuje 2,5krát větší odolnost vůči rozbití, lze s ním snadno manipulovat a zvládne pobyt v myčce nádobí, mikrovlnce i mrazničce. Díky temperovanému sklu představuje také hygienický, neporézní a teplotně odolný kousek, zkrátka ideální pro použití jak doma, tak v restauraci či jiném gastro zařízení. Šálek bez ucha se skvěle hodí pro podávání kávy, vína, džusu nebo dezertů.

Šálek bez ucha 22 cl 

Gigogne šálek bez ucha 22 cl 

Parametry

  • Materiál: temperované tvrzené sklo
  • Výška: 75 mm
  • Průměr: 82 mm
  • Objem: 22 cl
  • Barva: transparentní
  • Vhodný do myčky nádobí, mikrovlnky i mrazničky
  • Teplotní odolnost: –20 °C až +100 °C
  • Stohovatelný
  • Cena uvedena za 1 kus/6 ks v originálním balení

Využití šálku

  • Podávání kávy, vína, džusu i jiných nápojů nebo dezertů.

Kolekce Gigogne

Skleněné kousky Gigogne byly prvním produktem vytvořeným touto značkou v roce 1945 a jejich autentický design představuje dokonalou inkarnaci sklenice Duralex®. Pomocí stohovatelnosti umožňují snadné skladování. Svými vlastnostmi ze sebe činí jedny z nejoblíbenějších sklenic ve Francii – jsou odolné vůči rozbití, lze s nimi snadno manipulovat a zvládnou pobyt v myčce nádobí, mikrovlnce i mrazničce. Díky temperovanému sklu splňují hygienické požadavky a pyšní se odolností vůči extrémním teplotám.

Výrobce

Společnost Duralex již více než 80 let vyrábí tvrzené sklo a stolní nádobí v La Chapelle-Saint-Mesmin v samém srdci Francie. Od roku 1945, kdy Duralex vynalezl proces temperování skla, se tento název spojuje s tvrzeným sklem vyráběným dle své vlastní receptury. Toto nádobí se hodí pro podávání studených i horkých nápojů či dezertů, je stohovatelné, vhodné do mikrovlnné trouby, mrazničky i myčky. Díky neustálým investicím a závazku ke kvalitě dosáhla tato společnost mezinárodní obliby. Duralex je a vždy zůstane opravdovým francouzským výrobcem skla a také představuje jediného skelného tvůrce, který vyrábí 100 % svých výrobků ve Francii.

Tajemství pevnosti skla

Proces tvrzení skla: Ochranná známka

Od roku 1945 je Duralex® průkopníkem v technologii tvrzeného skla. Továrna firmy v La Chapelle-Saint-Mesmin byla první na světě, která vyráběla nádobí z tohoto druhu skla. Díky neustálým investicím a oddanosti kvalitě dosáhl Duralex® úrovně excelence, která dodnes řídí úspěch značky po celém světě. Tato společnost je bezesporu uznávaná jako lídr v oblasti výroby tvrzeného skla.

Co je temperované sklo?

Proces temperování činí sklo Duralex® tak pevným. Spočívá v rychlém ventilačním ochlazení celého skleněného výrobku, který byl předem zahřátý na teplotu přibližně 700 °C. Tato úprava vytváří ve skle řízená pnutí zlepšující většinu jeho fyzikálních vlastností, tedy odolnost proti mechanickému namáhání a tepelnému šoku (náhlá změna teploty). Díky tomu je sklo Duralex® minimálně 2,5krát odolnější vůči mechanickému namáhání než standardní sklo. Odolává teplotním šokům minimálně do 100 °C.

Proč je temperování tak důležité?

Proces temperování Duralex® zlepšuje odolnost proti mechanickému namáhání a tepelnému šoku. Nabízí bezpečnost, pohodlí a odolnost zvýšením životnosti produktů. Tvrzené sklo je bezpečnější, pevnější a tím pádem i odolnější než standardní sklo. Proces temperování tak zajišťuje, že sklo se stává ještě celkově pevnějším a bezpečnějším v případě rozbití (rozbije se na malé kousky). Kvalitu produktů a jejich pravidelné testování zaručuje stabilní temperování.

Norma EN 1183

Duralex® dodržuje evropskou normu pro teplotní šoky, jednu z nejpřísnějších norem na trhu. Produkty Duralex® jsou odolné vůči teplotnímu šoku min. 100 °C v celém sortimentu pro vaření.

Recenze

Žádný názor zákazníka pro tuto chvíli.

Write a review

Gigogne šálek bez ucha 22 cl

Gigogne šálek bez ucha 22 cl

DO VYPRODÁNÍ ZÁSOB Šálek Gigogne se slavným číslem na dně někomu připomíná dětství ve školní jídelně, jiní ho viděli v Muzeu dekorativních umění v Paříži. Jedná se o parádně praktický kousek – stohovatelnost usnadňuje skladování. Kromě toho je esteticky příjemný díky svému atraktivnímu zakřivenému tvaru s dvěma výraznými liniemi. Zajišťuje 2,5krát