Provence sklenice 13 cl Zobrazit větší

Provence sklenice 13 cl

DX-103700-6

Dotek jižní Francie osloví veškeré věkové kategorie, a to jak prakticky založené jedince, tak i designově orientované osoby. Zkrátka všichni je milují pro každodenní použití, jakoukoliv příležitost, ať už jste doma, nebo ve vyhlášené restauraci. Kolekce Provence se hodí pro servírování vody, džusu, čaje, a dokonce i podávání drobných dezertů. Díky

Více informací

14,88 Kč bez DPH
18,00 Kč s DPH

Více informací

Dotek jižní Francie osloví veškeré věkové kategorie, a to jak prakticky založené jedince, tak i designově orientované osoby. Zkrátka všichni je milují pro každodenní použití, jakoukoliv příležitost, ať už jste doma, nebo ve vyhlášené restauraci. Kolekce Provence se hodí pro servírování vody, džusu, čaje, a dokonce i podávání drobných dezertů.Díky své odolnosti skvěle poslouží také ve školských i nemocničních zařízeních. Sklenici můžete ohřívat v mikrovlnné troubě, chladit v mrazničce i mýt v myčce nádobí – je odolná vůči extrémním teplotám.

Sklenice 13 cl

Provence sklenice 13 cl

Parametry

  • Materiál: temperované tvrzené sklo
  • Výška: 80 mm
  • Průměr: 65 mm
  • Objem: 13 cl
  • Barva: transparentní
  • Vhodná do myčky nádobí, mikrovlnky i mrazničky
  • Teplotní odolnost: –20 °C až +100 °C
  • Stohovatelná
  • Cena uvedena za 1 kus/6 ks v originálním balení

Využití sklenice

  • Podávání nápojů.

Kolekce Provence

Kousky této kolekce nesou název po francouzské oblasti Provence, která je plná nádherné vůně levandule, fascinujících horských masívů, malebných vesniček i výborných specialit provensálské kuchyně. Jednoduché, ale přesto elegantní sklenice jsou všestranné, takže je možné je využít v neformálním každodenním prostředí i na zvláštní události. Texturované strany dodávají rozměr každé prezentaci nápojů. Díky výrobě z tvrzeného skla každý kus této řady odolá náhlým teplotním extrémům, což dodává na větší praktičnosti.

Výrobce

Společnost Duralex již více než 80 let vyrábí tvrzené sklo a stolní nádobí v La Chapelle-Saint-Mesmin v samém srdci Francie. Od roku 1945, kdy Duralex vynalezl proces temperování skla, se tento název spojuje s tvrzeným sklem vyráběným dle své vlastní receptury. Toto nádobí se hodí pro podávání studených i horkých nápojů či dezertů, je stohovatelné, vhodné do mikrovlnné trouby, mrazničky i myčky. Díky neustálým investicím a závazku ke kvalitě dosáhla tato společnost mezinárodní obliby. Duralex je a vždy zůstane opravdovým francouzským výrobcem skla a také představuje jediného skelného tvůrce, který vyrábí 100 % svých výrobků ve Francii.

Tajemství pevnosti skla

Proces tvrzení skla: Ochranná známka

Od roku 1945 je Duralex® průkopníkem v technologii tvrzeného skla. Továrna firmy v La Chapelle-Saint-Mesmin byla první na světě, která vyráběla nádobí z tohoto druhu skla. Díky neustálým investicím a oddanosti kvalitě dosáhl Duralex® úrovně excelence, která dodnes řídí úspěch značky po celém světě. Tato společnost je bezesporu uznávaná jako lídr v oblasti výroby tvrzeného skla.

Co je temperované sklo?

Proces temperování činí sklo Duralex® tak pevným. Spočívá v rychlém ventilačním ochlazení celého skleněného výrobku, který byl předem zahřátý na teplotu přibližně 700 °C. Tato úprava vytváří ve skle řízená pnutí zlepšující většinu jeho fyzikálních vlastností, tedy odolnost proti mechanickému namáhání a tepelnému šoku (náhlá změna teploty). Díky tomu je sklo Duralex® minimálně 2,5krát odolnější vůči mechanickému namáhání než standardní sklo. Odolává teplotním šokům minimálně do 100 °C.

Proč je temperování tak důležité?

Proces temperování Duralex® zlepšuje odolnost proti mechanickému namáhání a tepelnému šoku. Nabízí bezpečnost, pohodlí a odolnost zvýšením životnosti produktů. Tvrzené sklo je bezpečnější, pevnější a tím pádem i odolnější než standardní sklo. Proces temperování tak zajišťuje, že sklo se stává ještě celkově pevnějším a bezpečnějším v případě rozbití (rozbije se na malé kousky). Kvalitu produktů a jejich pravidelné testování zaručuje stabilní temperování.

Norma EN 1183

Duralex® dodržuje evropskou normu pro teplotní šoky, jednu z nejpřísnějších norem na trhu. Produkty Duralex® jsou odolné vůči teplotnímu šoku min. 100 °C v celém sortimentu pro vaření.

Recenze

Žádný názor zákazníka pro tuto chvíli.

Write a review

Provence sklenice 13 cl

Provence sklenice 13 cl

Dotek jižní Francie osloví veškeré věkové kategorie, a to jak prakticky založené jedince, tak i designově orientované osoby. Zkrátka všichni je milují pro každodenní použití, jakoukoliv příležitost, ať už jste doma, nebo ve vyhlášené restauraci. Kolekce Provence se hodí pro servírování vody, džusu, čaje, a dokonce i podávání drobných dezertů. Díky